Agency of International Mercenaries

Agencja najemników

  • You are not logged in.
  • Polecamy: Moda

#16 2011-03-26 13:57:16

Wadziu

Administrator

2809685
Call me!
Registered: 2010-12-09
Posts: 142

Re: Przyjaźń Polsko-Węgierska

To ja napiszę ciekawostkę, kupiłem sobie BURNa (taki enerdżydrynk) i skład był podany w języku polskim i węgierskim.... lol

Offline

#17 2011-03-26 21:06:20

towarzysz

Administrator

8162284
Registered: 2011-01-21
Posts: 115

Re: Przyjaźń Polsko-Węgierska

Michaelo wrote:

Maniak, ja wychowywałem się w okolicy najgorszej dzielnicy we Wrocławiu, na własne oczy widziałem jak moi koledzy z, którymi jeszcze nie dawno grałem w pilkę, bawiłem się w chowanego i w podchody staczali się. Zaczynało się pod jednego kiepa, potem po łyku piwka każdy, a teraz jeden ćpun, drugi alkoholik pijący wódkę domowej roboty inny z kolei złodziej kradnący samochody. I tu nie chodzi tylko o okolice, ten "szpan" ale raczej o rodziców. Ich rodzice byli ignorantami, wracali po pracy do domu i olewali ich kładąc się przed telewizorem, dając im kasę byleby się odczepili i dali spokój.
Moi rodzice powiedzieli mi wprost, że jeśli zacznę palić to przy nich będę musiał wypalić dwie paczki, dla mnie było to wystarczające. Od małego twardo trzymałem się zasady ustanowionej przez Siebie - nie piję, nie palę, nie ćpam, mimo starań kolegów i namawiania mnie "bym w końcu spróbował", a ja po prostu odpowiadałem "NIE". I nigdy nie było tak, że byłem na uboczu w towarzystwie, "respekt" zdobywałem w inny sposób błyszcząc umiejętnościami piłkarskimi czy wiedzą.

Co do polityki Polski wobec zachodu... Fajnie, są oni silni, dobrze uzbrojeni tylko powiedz Towarzysz, jaki oni mają interes w Polsce? Dla nich jesteśmy krajem na uboczu i jesteśmy dla nich mniej więcej tak samo ważni jak Birma, Laos, Sierra Leone. Zaatakuje nas Białoruś, Rosja czy jakiś inny kraj nie stowarzyszony w NATO/UE i co wtedy? Brytole powiedzą: najważniejsza jest obronna Wysp Brytyjskich, Francuzi: zaczną przygotowywać drogi ewakuacji i ewentualną obronę, a USA ? USA powie: sorry guys, jesteście za daleko, nasze okręty nie dotrą do was. Wystarczy spojrzeć na ich F-16 i tę słynną tarczę antyrakietową. Gdybyśmy byli naprawdę im potrzebni to już od dawna w Polsce stacjonowały by wojska Brytyjskie, Amerykańskie itd. tak jak jest w Niemczech do dziś - w końcu Polska granica wschodnia jest jednocześnie granicą NATO...

Oj panie Michale rozumiem: nie palić (smród i za drogo), nie ćpać (za drogie a resztę wiadomo) ale NIE PIĆ, TUTAJ, W POLSCE ?! Mam nadzieję, że mówiąc "nie piję" masz na myśli, że się nie upierdalasz jak świnia co sobotę i czasem piwko jakieś wypijesz czy coś mocniejszego (niekoniecznie wódkę) Żeby nie było, dopiero wróciłem ze szkoły i nie jestem alkoholikiem ale czasem po prostu wypić trzeba w towarzystwie bo inaczej to jest jak na stypie, taka mentalność może. Abstynentów znam dwóch, no w zasadzie jednego ty byłbyś drugi (odpukać ). No offence

Co do naszych zachodnich "friendsów". Po pierwsze Polska, centrum Europy, ważne strategicznie miejsce, pierwsza linia obrony przed najazdem Rosji I Białorusi (no bo po co bić się u siebie jak można u sąsiada). Że u nas nie stacjonują Amerykanie ani Brytole ? A co tak do szczęścia są nam potrzebni ? Na razie jest spokój więc nie ma takiej potrzeby. Jak nas ruskie napadną to i tak gówno zrobią te parę setek na parę milionów. Po za tym dobra przyjmijmy, że będąc w UE (chociaż san fakt bycia w UE do niczego nie zobowiązuje państw członkowskich w przypadku ataku, przynajmniej na razie) i w NATO cały zachód nas olewa, każdy martwi się o siebie (co jest dla mnie nie możliwym scenariuszem, byłby to szczyt debilizmu ze strony zachodu chociażby dla ich własnego bezpieczeństwa) to kto ci ruszy na pomoc ? Węgry? Gruzja? Czym niby ? Jeszcze im się dostanie. Polityka to polityka, jakby Węgrzy mieli do wyboru pójść na układ z ruskimi i ocalić swoją dupę a poświęcać ją dla nas i tak na nic, to jak myślisz co by wybrali ? Polityka to polityka, wczoraj wróg dziś przyjaciel. Dużo bardziej bezpieczni (ba, nietykalni wręcz) byliśmy za czasów Układu Warszawskiego. Zaatakowanie nas byłoby traktowane jak zaatakowanie całego sojuszu, czyi nie ma zmiłuj ruskie odpalają rakiety i heja.
Te czasy się skończyły, dziś jest NATO i to na nich musimy polegać, nie na sentymentach typu: tego nie lubię, a to szkopy jedne zawsze nas gnębili okupacja zabory holokaust, a to Francuzi pizdy i Brytole i USiA nas zostawili na pastwę nazistów i czerwonych ALE ZA TO WĘGRZY SĄ ZAJEBIŚCI, chociaż dzisiaj gówno by nam mogli pomóc bo sami by wjeby jeszcze dostali ALE I TAK WOLE SOJUSZ Z NIMI NIŻ Z TYMI KANALIAMI Z ZACHODU !
...

Offline

#18 2011-03-27 00:53:27

...

Guest

Re: Przyjaźń Polsko-Węgierska

Co do mojego picia, na moją osiemnastkę rzygałem w tramwaju i wiem co to picie. Na piwo też był czas (jeśli kasa była) i po szkole, lub nawet w trakcie szkoły czasem pójdzie się na jedno, czasem wino jakieś ale wódka rzadko...
Abstynentem nie jestem, choć muszę przyznać, że alkohol mi z reguły nie smakuje zwyczajnie (głównie piwo) i go nie lubię (oczywiście zależy jakie bo dobre wino to co innego :)) ale słuchaj, w ten sposób piłem zanim poznałem moją aktualną dziewczynę :) I musisz zrozumieć, że gdy ją masz to nie da się wydawać tyle co wcześniej na piwka itd., a zamiast tego kupujesz np. jedną frezję. A nagroda jest o wiele lepsza niż jedno piwko ;]]

Co do zachodu, słuchaj nie chodziło mi tutaj o zawieranie sojuszu tylko i wyłącznie z Węgrami gdyż oni są uber pro zajebiści i fajni. To jest nie realne choćby dlatego, ze nie mamy wspólnej granicy. Wracając i patrząc przez pryzmat historii, kiedyś Węgry były zajebiste i wielkie, szczególnie przez całe średniowiecze aż do ostatniego Jagiellona. Liczyła się z nimi cała Europa i co najważniejsze, przez większość tego okresu byli wiernymi sojusznikami Polski i jako jedyne państwo sąsiednie nie toczyło z nami walki do czasu najazdu Rakoczego (btw. zdrajcy narodowego Węgrów w związku z tym) i po nim do dnia dzisiejszego. Podaj choć jeden kraj bliski Polski, który zaatakował nasz kraj mniejszą ilość razy niżeli Węgry. Haha, więc wracając do zachodu powiem to na przykładzie - Wielka Brytania ma zawodowe wojsko liczące około 100 000 ludzi, Niemcy 250 000 ludzi, Francja 130 000 ludzi. Trzy najbardziej znaczące się kraje w Europie, przelicz łączną ich ilość i porównaj z Armia Rosyjską - 900 000 ludzi + 2 miliony rezerwistów. Czy ty myślisz naprawdę, że wyślą choćby 50 000 ludzi na pomoc Polsce, która ma niecałe 100 000 ludzi ? W dzisiejszych czasach samoloty transportowe są w stanie wyrzucić desanty wojsk spadochronowych w każdym punkcie na świecie. Czy sądzisz, ze np. dla Brytoli będzie ważniejsza Warszawa czy Londyn? W razie obronny będą musieli rozlokować swoją armię na Wyspach i bronić SWOJEGO kraju zamiast pomagać Polsce, która i tak szybko padnie. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach ruchy wojsk są błyskawiczne (patrz Operacja Pustynna Burza), jeśli na Polskę rzuci się 3 mln towarzyszy z kałaszami, to wybacz ale nawet pospolite ruszenie nie powstrzyma tego natarcia, a po tygodniu Ruscy będą pod Odrą lub dalej. W czasie Zimnej Wojny istniały szczegółowe plany obronne NATO, w Niemczech rozlokowano potężne jednostki brytyjsko-amerykańskie wspierane przez Bundeswehre. Dzisiaj, NATO nie ma takich planów, w Polsce nie ma żadnej jednostki NATOwskiej, a wsparcie nie dotrze do Polski w 5 minut bo zanim Francuzi czy Brytole zmobilizują się to Polska Armia będzie rozbita i Francuzki powiedzą: "Ah Ci Polacy znowu słabo walczą, trzeba bronić Francję! Vive la PAX!".
Pominąłem tutaj wątek wojsk US, choć i oni nie za bardzo chcą stacjonować w Polsce to i tak nie wiadomo co z nimi. Mają o. 400 000 żołnierzy w wojskach lądowych, świetnie wyposażeni w nowoczesne systemy walki itd. itp., ale trzeba spojrzeć w przeszłość... już raz historia pokazała, ze nie jakoś, a ilość liczą się przede wszystkich (Druga Wojna Światowa, walki Związku Radzieckiego z świetnie wyposażoną Armią Niemiecką).
Jedynymi krajami co w Polsce mają interesy to Litwa, Niemcy i Ukraina gdyż chcą odebrać nam troszkę terytorium :))

Strength & Friendship TeamSpeak Viewer PR | hosted by Messer TeamSpeak Viewer

Board footer

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plUstka campingi www.epodrozni.pl najtansze-zaproszenia-slubne.eu