Agency of International Mercenaries

Agencja najemników


#1 2011-03-20 18:34:33

QuaQ

Administrator

Registered: 2009-04-23
Posts: 169

Libia

Być może nie jesteście dobrzy w temacie polityki bądź jej nie trawicie.. aczkolwiek chciałbym tutaj rozpocząć dyskusje na ten drobny libijski temat:D

Tak wiem, wałkuje go od dawna, aczkolwiek mnie osobiście to wnerwia... szczególnie teraz gdy wojska amerykańskie znów próbują położyć łapsko na kurki z ropą...

Miało być wprowadzenie zakazu lotów nad Libią (popieram) aczkolwiek jak zawsze nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.. i ta banda Francuzików i Amerykanów rozpoczęła w miarę intensywne naloty.. czyniąc to SAMO co czynił Dyktator Libii... A o co, a raczej przez co wpłynął wniosek Koalicji Arabskiej o zakaz lotów nad Libią... Najlepsze jest w tym wszystkim to, że Amerykanie są głusi na wołania "iż bombardują cywilów" zasłaniają się rezolucją ONZ w której jest klauzula o "wszelkich koniecznych środkach"...

Wiedziałem że tak to się skończy... Libia to jeden z największych dostawców ropy, i póki sprzedawał ją po właściwej cenie właściwym ludziom.. wszystko było idealnie i każdy miał w dupie Libię i ich problemy społeczne.. Dopiero kiedy ta chorągiewka się odwróciła bo inaczej wiatr zaczął wiać... Zrobiło się powstanie, rebelianci się obudzili (nagle) i ooo.. proszę w jednej chwili państwa zachodu się zainteresowały... jak gdyby przez 25 lat, ten świat nie istniał...

O co się bulwersuje? Jestem człowiekiem honorowym i mierzi mnie, oj mierzi coś takiego... Pierdolona w dupę polityka...

Offline

#2 2011-03-20 19:45:26

Mlody

Administrator

Registered: 2010-12-10
Posts: 41

Re: Libia

Narazie to Dyktator Libii zabil wiecej osob niz Nato

Offline

#3 2011-03-20 21:24:39

 hard_dog

Administrator

Registered: 2010-12-09
Posts: 113

Re: Libia

polityka moi drodzy to nie miejsce dla idealistów, tym bardziej międzynarodowa polityka, to gra interesów, emocji, w polityce istnieją tylko strategiczne przyjaźnie, wczorajsi "przyjaciele" Kaddafiego, dzisiaj są jego wrogami, zresztą uważam że byli nimi zawsze (wrogami), ale kiedy nie było możliwości dobrania się do jego dupska, należało opróbować go obłaskawić, teraz kiedy jego królestwo zatrzęsło się w posadach, jest okazja aby go obalić, oczywiście że w tle mamy grę dotyczącą złóż ropy, ale to tylko nasze domysły, i chyba nigdy nie poznamy wszystkich faktów, zresztą Libia to tylko kilka procent światowego rynku ropy. Naloty prowadzą również brytyjczycy, oraz makaroniarze, jak na razie na lidera całej operacji wyrasta o zgrozo Francja, ale żadna dłużej trwająca operacja militarna na świecie nie jest możliwa bez udziału jankesów, dlatego spodziewam się że niedługo usłyszymy o nich wyraźniej, z drugiej strony amerykanie nie mają dobrej opini w tym rejonie świata, być może dlatego wszystko odbywa się pod egidą francuzów, tak czy inaczej operację uważam za potrzebną, szkoda tylko że tak późno...
znalazłem też taki głos: http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka … ykul/8115/

Offline

Strength & Friendship TeamSpeak Viewer PR | hosted by Messer TeamSpeak Viewer

Board footer

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl